بلاگ جاب فیکسر

تازه‌ترین اخبار شرایط کار در اروپا
میانگین حقوق و دست‌مزد در اروپا

میانگین حقوق و دست‌مزد در اروپا

آیا تا به حال به کار در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا فکر کرده‌اید و از خود پرسیده‌اید که با کار کردن در هر یک از ۲۸ کشور اتحادیه اروپا قادر به کسب چه درآمدی هستید؟ در این مقاله به بررسی میانگین حقوق کارمندان در اروپا می‌پردازیم.
میانگین دستمزد و سایر آمارهای پولی یک کشور معین، یکی از بهترین راه‌ها برای درک وضعیت اقتصادی، نرخ اشتغال و پتانسیل‌های یک کسب و کار جدید در آن منطقه است. اگر متوسط ​​حقوق در کشور مذکور بالا باشد به این معناست که افراد شاغل در آن کشور نسبت به کشورهایی که میانگین دستمزد کمتری دارند درآمد بیشتر یا حقوق بهتری دارند.
یافته‌های تحقیقی صورت گرفته در سال ۲۰۱۸ نشان داد که میانگین حقوق کارمندان در اتحادیه اروپا ۱۹۱۶ یورو در ماه است. این تحقیق نشان داد که کارمندان در اسپانیا با دستمزد ۱۸۰۰ یورو در ماه، کمتر از میانگین حقوق دریافت می‌کنند، اما کارگران نروژ و لوکزامبورگ با میانگین دستمزد ماهانه ۳۰۰۰ یورو، در صدر فهرست قرار دارند.
کشورهای اروپایی با حقوق بالاتر عبارتند از: انگلستان، فرانسه، اتریش، آلمان، بلژیک و نروژ. در همین حال کشورهای اتحادیه اروپا با میانگین ​​حقوق کمی ‌پایین‌تر عبارتند از ایرلند، قبرس، پرتغال، مالت و یونان. کارگران کمپانی‌های بزرگ‌تر یا شرکت‌های چند ملیتی نیز میانگین حقوق بالاتری نسبت به کارگران شرکت‌های کوچک‌تر دارند در حالی که وظایف مشابهی را انجام می‌دهند.

برخی از کشورها حقوق بیشتری نسبت به سایر کشورها به کارگران پرداخت می‌کنند، در همین حال برخی دیگر از ارزی غیر از یورو استفاده می‌کنند. بر این اساس، اروپا یکی از بهترین مکان‌ها برای کار است. در زیر میانگین رسمی‌ حقوقی که کارمندان در اروپا دریافت می‌کنند را مشاهده می‌نمایید.

میانگین حقوق ماهانه در اروپا

برخی از کشورها حقوق بیشتری نسبت به سایر کشورها به کارگران پرداخت می‌کنند، در همین حال برخی دیگر از ارزی غیر از یورو استفاده می‌کنند. بر این اساس، اروپا یکی از بهترین مکان‌ها برای کار است. در زیر میانگین رسمی‌ حقوقی که کارمندان در اروپا دریافت می‌کنند را مشاهده می‌نمایید.
کشورهای اتحادیه اروپا که بالاتر از میانگین پرداخت می‌کنند:
لوکزامبورگ – ۳۴۵۰ یورو
دانمارک – ۳۴۰۰ یورو
اتریش – ۲۷۰۰ یورو
سوئد – ۲۶۰۰ یورو
بریتانیا – ۲۶۰۰ یورو
ایرلند – ۲۵۵۰ یورو
فنلاند – ۲۵۵۰ یورو
آلمان – ۲۴۲۰ یورو
فرانسه – ۲۳۲۵ یورو
بلژیک – ۲۲۵۰ یورو
هلند – ۲۲۰۰ یورو
اسپانیا – ۱۸۰۰ یورو
ایتالیا – ۱۸۸۰ یورو
قبرس – ۱۷۵۰ یورو
استونی – ۱۲۰۰ یورو
اسلوونی – ۱۱۵۰ یورو
اسلواکی – ۱۰۰۰ یورو
چک – ۱۰۰۰ یورو
پرتغال – ۱۰۰۰ یورو
مالتا – ۹۷۰ یورو
یونان – ۹۱۰ یورو
لهستان – ۸۹۵ یورو
کرواسی – ۸۷۵ یورو
لیتوانی – ۸۳۰ یورو
لتونی – ۸۰۰ یورو
مجارستان – ۷۲۰ یورو
رومانی – ۶۷۰ یورو
بلغارستان – ۵۱۰ یورو

۵ کشور اروپایی با بیشترین پرداخت

جدول بالا تعدادی از بهترین کشورها برای کار در اتحادیه اروپا را بر اساس میانگین درآمد کارگران نشان می‌دهد. این بخش از مقاله نگاهی به برخی از کشورهای اروپا با بیشترین دستمزد پرداختی، صنایع برتر آنها و سیستم کاری اتخاذ شده توسط دولت دارد.

۱. لوکزامبورگ
لوکزامبورگ یکی از کوچکترین کشورهای اروپاست که چهار زبان رسمی لوکزامبورگی، آلمانی، فرانسوی و انگلیسی دارد. صنایع پردرآمد در لوکزامبورگ عبارتند از بانکداری و خدمات مالی، خدمات املاک و مستغلات، مخابرات، ساخت و ساز، گردشگری و حمل و نقل کالا.
متوسط ​​حقوق سالانه کارکنان در لوکزامبورگ ۶۳,۰۶۲$ دلار است و اکثر کارگران ۲۹.۱۹ ساعت در هفته کار می‌کنند.

۲. ایسلند
با بیش از ۱۰۰ آتشفشان فعال، گدازه ۱۰ درصد این کشور را پوشانده است و به طور متوسط ​​هر پنج سال یک بار فوران آتشفشانی در این کشور دیده می‌شود. ایسلند کشور کوچکی است که بیشتر انرژی خود را از منابع زمین گرمایی (ژئوترمال) تامین می‌کند.
متوسط ​​درآمد سالانه کارمندان در ایسلند در حال حاضر ۶۱,۷۸۷$ دلار با نزدیک به ۱۵ تعطیلات رسمی ‌است که باعث می‌شود کارگران و کارمندان زمان کافی برای استراحت داشته باشند. صنایع پردرآمد در این کشور انرژی زمین گرمایی، برق آبی، گردشگری و محصولات پزشکی/دارویی هستند.

۳. دانمارک
دانمارکی‌ها به عنوان شادترین کشور روی زمین شناخته می‌شوند. شاید به این دلیل که کارگران این کشور در زمره برخی از پردرآمدترین نیروی کار در اروپا هستند. گذشته از این، دانمارک دارای جمعیت سالم، حمایت اجتماعی خوب، اقتصاد با ثبات و نرخ پایین بیکاری است.
کارمندان در دانمارک درآمد متوسطی معادل ۵۱,۶۰۰$ دلار در سال دارند و ۲۷.۰۸ ساعت در هفته کار می‌کنند. پر جنب و جوش‌ترین صنایع در دانمارک بخش‌های توربین‌های بادی، داروسازی، ساخت و ساز، مبلمان، فرآوری مواد غذایی، منسوجات و پوشاک هستند.

۴. نروژ
نروژ که در نیمکره شمالی و شرقی قرار دارد، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. این کشور جزو ۵ کشور برتر با بالاترین درآمد سرانه است.
هزینه زندگی در نروژ بالاست و این کشور دهمین صادرکننده بزرگ نفت است. میانگین دستمزد کارمندان در نروژ ۵۱,۴۰۰$ دلار است. صنایع پردرآمد در نروژ عبارتند از: نفت و گاز، معدن، کشتیرانی، پرورش آبزیان، فرآوری مواد غذایی و منسوجات.

۵. اتریش
اگر می‌خواهید برای کارهای کوچک دستمزد بیشتری دریافت کنید جمهوری اتریش یکی از بهترین مکان‌ها برای کار در اروپا محسوب می‌شود. اتریش واقع در اروپای مرکزی، ایالتی مجلل است که با ایتالیا، سوئیس، جمهوری چک، مجارستان، اسلواکی، آلمان، اسلوونی و لیختن اشتاین مرز مشترک دارد.
وین خانه موسیقی کلاسیک، هنر و فرهنگ است. صنایع عمده اتریش عبارتند از: نفت و گاز، کشتیرانی، ماهیگیری، تولید خمیر کاغذ، تولید کاغذ، معدن و منسوجات.
هنگامی‌که به دنبال مکانی برای کار در اروپا هستید، کشورهایی که حقوق مناسبی بسیار بالاتر از میانگین می‌پردازند نشان دهنده مزایای پولی مطلوب برای شما هستند. همچنین باید مراقب مالیات باشید زیرا لزوماً کل حقوق را به خانه نمی‌برید و مالیات بر درآمد، بسته به منطقه‌ای که اقامت می‌کنید و میزان درآمد شما، از آن کسر می‌شود.
نکته دیگری که باید به آن توجه کرد هزینه زندگی است. زندگی در این کشورها بسیار گران است، می‌توانید با حقوق کمتر در کشورهای ارزان‌تری مانند اسپانیا، پرتغال یا ایتالیا بسیار راحت زندگی کنید.